با انتشار نسخه جدید کتابخانه و نرم افزار اندروید با توجه به درخواست کاربران آموزش جامعی از کلیه امکانات کتابخانه برای شما عزیزان فراهم آوردیم . لطفا قبل از استفاده به مطالعه راهنمای زیر بپردازید . کتابخانه از امکانات بسیاری برخوردار می باشد و ما شما را با همه امکانات آشنا خواهیم کرد . سامانه به طوری ساخته شده که هر کاربری که بخواهد می تواند کتاب ، مقاله و ... را با حفظ و رعایت حقوق ناشرین و معلفین ساخته و منتشر کنند . کلیه کتاب ها پس از تائید مدیریت در کتابخانه و نرم افزار موبایل منتشر خواهد شد. با عضوت در سایت و ورود به پنل کاربری به منوهای زیر دستری خواهید داشت :

به ترتیب از راست به چپ :

 1. داشبرد
 2. اطلاعات کاربری : می بایست اطلاعات به طور صحیح وارد شود . در آینده برای خرید و فروش کتاب ، شرکت در قرعه کشی و شبکه اجتماعی دوست داران کتاب و ... نیاز به کل اطلاعات درخواست شده در بخش اطلاعات کاربری می باشد
 3. لیست کتاب ها : کلیه کتاب هایی که ساخته و یا ارسال کردید در این قسمت قراردارند . شما می توانید وضعیت آنها و آماری از تعداد دریافت ها و تعداد نمایش آنها به دست آورید . در صورتی که بخواهید کتاب را ویرایش کنید نیز از این قسمت می توانید افدام کنید.
 4. افزودن کتاب : در ادامه به تشریح این بخش خواهیم پرداخت
 5. لیست کتاب ها به منظور خرید ( غیر فعال )
 6. لیست خرید های قبل ( غیر فعال )
 7. صندوق مالی ( غیر فعال )
 8. پشتیبانی سایت به منظور ارائه درخواست و رفع مشکلات ( غیر فعال )
 9. لیست نظرات کاربران : در این بخش می توانید نظراتی که به کتاب های شما داده شده است را مشاهده نمایید .
 10. لیست اخطار و هشدارهای کاربران در این بخش می توانید هشدار ، اخطار و یا شکایاتی که به کتاب های شما داده شده است را مشاهده نمایید .
 11. دعوت دوستان ( غیر فعال )
 12. آمار کتابخانه ( غیر فعال )
 13. خروج از حساب کاربری

شما می توانید برای افزودن کتاب به کتابخانه از چند روش استفاده نمایید که به ترتیب هر کدام را توضیح مختصری خواهیم داد . با رفتن به بخش افزودن کتاب شما صفحه زیر را پیش رو خواهید داشت :

قبل از شروع به ساخت کتاب کلیه اطلاعیه و نیز قوانین انتشار را مطالعه نمایید . شما به چند طریق می توانید کتاب ارسال کنید :

 • ساخت کتاب آنلاین
 • بارگزاری فایل کتابچه
 • ارسال فایل EPUB
 • ارسال فایل PDF

فرایند ساخت کتاب در دو مرحله صورت می گیرد

 1. اطلاعات کتاب
 2. ساختن بخش

شما در این بخش می بایست یک عکس که بیانگر کتاب و یا جلد کتاب است را در بخش بارگزاری عکس ارسال کنید . لازم به ذکر است اندازه عکس مذکور باید به طول 140 و ارتفاع 190 پیکسل باشد ( 190* 140 ). لازم به ذکر است که عکس کتاب فقط وقتی کتاب ذخیره شود به نمایش در می آید و همان زمان انتظار نمایش عکس را نداشته باشید .

و اما سایر بخش ها :

 • عنوان کتاب : اسم کتاب را در این بخش وارد کتاب کنید
 • ناشر : اسم شخص ، گروه و یا ناشری که کتاب را منتشر می کند
 • مولف : نام شخص ، گروه و .. که نویسنده و یا صاحب محتوای کتاب می باشند
 • مترجم : نام شخص ، گروه و .. که کتاب را ترجمه کرده اند
 • قیمت پیشنهادی : برای کتاب هایی عیر رایگان هزنیه را به ریال وارد نمایید .
 • زبان : زبان کتاب ( فارسی – انگلیسی – عربی ) را انتخاب کنید
 • نوع : محتوایی که تصمیم به ساخت آن دارید را مشخص کنید ( کتاب ، مجله ، مقاله ، روزنامه )
 • انتخاب بخش : کتاب و یا محتوایی که ساخته اید در کدام بخش از کتابخانه می تواند منتشر شود را انتخاب کنید
 • کلمات کلیدی : کلید واژه هایی که به کاربران برای پیدا کردن کتاب در متورهای جستجو کمک می کند را وارد کنید . لازم به ذکر است کلمات کلیدی را با " , " ویرگول انگلیسی جدا کنید .
 • توضیحات : توضیحات مختصری از کتاب را در این بخش وارد کنید . لازم به ذکر است که این بخش بسیار مهم می باشد و کاربران را جهت انتخاب کتاب و همچنین یافتن کتاب در موتورهای جستجو کمک می کند .

حال بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا به صورت خودکار به صفحه ساختن بخش بروید :

شما در این بخش می توانید به صورت نا محدود به ساختن فصل ، زیرفصل بپردازید . با زدن بر روی افزودن فصل یک popup برای شما باز می شود که از شما می خواهد عنوان فصل را وارد کنید و وقتی ثبت شد شما تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد :

خوب من یک فصل به عنوان کتاب اول اضافه کردم . در صورتی که می خواهیم فصلی در شاخه اصلی داشته باشیم می بایست " افزودن فصل " در ردیف صفحه اصلی را بزنیم در غیر این صورت برای ساخت زیر شاخه برای کتاب اول باید افزودن فصل در ردیف کتاب اول را زده و عنوان فصل را افزود . به همین ترتیب می توانید به تعداد نا محدود فصل و زیر فصل درست کنید . برای ورود محتوای کتاب باید " ورود و ویرایش محتوا " را زده با به صفحه زیر وارد شوید :

یک محیط ویرایشگر ساده در اختیار شما قرار دارد . شما می توانید متون خود را وارد کنید . همچنین می توانید عکس نیز در کتاب های خود وارد کنید . لازم به ذکر است با توجه به اینکه بسیاری از مردم کتب ها را به صورت آنلاین مشاهده می کنند از قراردادن عکس های غیر ضروری اکیدا خوداری کنید . زمانی که محتوای کتاب را وارد کردید دکمه ذخیرا را بزنید تا کتاب شما ثبت نهایی شود . حال شما محتوای یک شاخه را وارید کردید و به همین طریق می توانید کتاب خود را به صورت آنلاین بسازید و اما راه های دیگر :

 • بارگزاری فایل کتابچه
 • ارسال فایل EPUB

همه مراحل هماننده ساخت کتاب به صورت آنلاین می باشد با این تفاوت که دیکر شما برای ساختن بخش و زیر بخش و محتوا نیاز به اینترنت و یا اینکه آنلاین باشید ندارید . کافیست با نرم افزار کتاب ساز کتابچه و یا نرم افزارهایی که به شما خروجی EPUB می دهند کتاب خود را ساخته و سورس متابچه و یا فایل EPUB را در قسمت اطلاعات کتاب – بارگزاری فایل وارد نمایید و هنگامی که ذخیره را می زنید کتاب شما در سرور بارگزاری و تبدیل به ساختار MBook می شود و به مرحله ساختن بخش هدایت می شود . در این بخش شما کلیه بخش ها و زیربخش ها و محتویات کتابتان را می توانید مشاهده و در صورت لزوم به ویرایش آن بپردازید . شما پس از انجام کلیه مراحل می بایست منتظر تائید کتابتان جهت انتشار عمومی باشد .